Horizon 2020 (H2020), Avrupa Komisyonu tarafından ortalama 7 yıl süreli olarak kurgulanan, çerçeve fon programlarının 8.sidir. 2014-2020 yılları arasında toplamda 71 Milyar € fon dağıtım bütçesine sahip bu program, küresel rekabette Avrupa’nın daha öne çıkarması amacıyla, hemen hemen tüm araştırma alanları odağında, özel sektörünün, kamunun ve üniversitelerin gerçekleştirdiği, bilim ve teknoloji projelerini desteklemeyi hedeflemektedir.

 

600 farklı çağrı kapsamında destek sağlanan H2020 çerçeve programı dahiline, Avrupa’nın bilimsel ve teknolojik temelinin güçlendirilmesi, endüstriyel rekabetin desteklenmesi ve ülkeler arası işbirliğinin teşvik edilmesi için çağrı içerikleri, başvuru ve uygunluk kriterleri ve çağrı takvimleri planlanmış ve 2014 yılı itibari ile program başvuru almaya başlamıştır.

 

PROGRAM ÖZETİ

Kurum Program Başvuru Dönemleri Hibe Oranı Mak./Min. Bütçe Mak. Süre Başvurabilecek Kuruluşlar
Avrupa Komisyonu H2020 Yılda 4 kere / Çağrı bazlı Min: %50

Max: %125

Çağrı bazlı Çağrı Bazlı Üniversiteler, araştırma merkezleri, kamu kurumları, sanayi kuruluşlar, KOBİ’ler ve sivil toplum örgütleri

PROJE BİLGİ NOTU: Proje Bilgileri Kılavuzu’nu inceleyebilir ve değerlendirme ölçütlerimizi gözden geçirerek proje öneriniz hakkında ön değerlendirme yapabilirsiniz.

NoviCor Ekibinin Size Ulaşmasını Sağlayın!

Destekler hakkında çok daha kapsamlı bilgi için lütfen formu eksiksiz doldurun.